V průběhu března Občanské sdružení "PERMON" vybudovalo a v sobotu 29.3.2014 úspěšně otevřelo naučnou stezku "Olověný Hartenberg" (financováno Fondem malých projektů v Euregiu egrensis, Program Cíle 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Svobodným státem Sasko  2007-2013). Krásné počasí, hojná účast, skvělé jídlo, dobrá nálada a program, který neměl chybu předurčoval již předem skvělý výsledek celé akce. Partnerem projektu bylo Museumsverein Schneckenstein e.V. Program dne byl zahájen zajímavou přednáškou RNDr. Milana Gebouského, kterému předcházelo úvodní slovo pana senátora a starosty Sokolova Zdeňka Berky a dále starosty Josefova Ladislava Čížka. Vše doprovázeno hudebním vystoupením mladého šikovného houslisty Víti Morávka. Po příjemném obědě proběhla procházka celou stezkou. Mimořádně byla otevřena jedna ze štol u stezky, v níž na konci čekalo pro děti překvapení v podobě čokoládového zajíčka. Celý den byl vydařený a neměl jedinou, ale opravdu jedinou chybu.

 Evrovsky-fond_logo_2 23

145Dscn332276 Dscn3336 89

11Dscn334912

Informační tabule _ prohlížení v PDF:

Informační panely  1 - 5

Informačníi panely 6 - 9

Informační panely 10 - 14

Spolufinancovano         

V listopadu 2012 jsme otevřeli naučnou stezku po okolí Horního Slavkova, která mapuje dobu padesátých let minulého století, kdy se zde těžily uranové rudy. Slavnostní otevření proběhlo 24. 11. v městském muzeu za široké účasti laické i odborné veřejnosti, pamětníků a bývalých horníků, přijeli i hosté ze zahraničí. Renomovaný báňský inženýr Rudolf Tomíček přednášel o historii revíru a šéf sbírek příbramského muzea Mgr. Pavel Škácha fundovaně hovořil o mineralogii ložiska. Kulturní program vedl místopředseda našeho sdružení Ctibor Süsser s kytarovým triem z bavorského Tirschenreuthu. Vystavili jsme i dvě vitríny s minerály pětiprvkové formace.

Příprava projektu:

     Arzberg-_-priprava-projektu Arzberg_muzeum   Arzberg-_muzeum_mineraly

      Slavkov-blok-bismutu_3     Slavkov-bok-po-rozbiti

  Slavnostní zahájení v Horním Slavkově

Tomicek  Skacha  Susserovo-trio Petiprvek

Naučná stezka:

  Mapa-naucne-stezky   Zacatek-stezky 

 Smerovka-1-u-pulecka  Tab-c-2-za-koupalistem  Tab-c-9-tabor-prokop-_u-vezniceTab-c-3-pod-pichtovou-stolou

Informační tabule _ prohlížení v PDF:

Základní informační panel

Informační panely - tabule 1- 6

Informační panely - tabule 7 - 12

V budově býlalé fary - nyní infocentra, jsme vystavovali spolu s Karlem Veselým. Ten dodal mimo jiné obrovské množství vlastnoručně vyřezávaných sošek s hornickou tematikou, něco neuvěřitelnýho...No a my jsme poprvé ukázaly drahé kameny z okolí bájné hory Krudum. Výstava trvala 2 týdny a bylo velmi zajímavé, že nikdo nám nic neukradnul.

Vystavni-mistnost          Stredoveke-naradi

Stare-lampy              Hornicke-kroje

Drahe-kameny-z-hory-krudum          Artefakty-z-hnedouhelneho-reviru

Jaspis-60x40-cm     Ametyst-jaspis-45x27cm